Pages Menu
Categories Menu

Posted on 28.06.16 in Start Up

3. generacija startupov ABC pospeševalnika pripravljena na globalni trg

3. generacija startupov ABC pospeševalnika pripravljena na globalni trg

Devet startupov ABC pospeševalnika je tri mesece treniralo, nabiralo rezultate in izpopolnjevalo svoje predstavitve za ta usodni dan. Njihov trud je obrodil sadove že pred samim Demo dnevom.

Zanimanje za program Commercial Tech in njegove udeležence je bilo namreč tako veliko, da je ABC pripravil tudi virtualni Demo dan. Organiziran je bil za poslovne angele in investitorje, ki niso utegnili priti na dogodek v Ljubljano. Startup ekipe so ob tej priložnosti izkusile, kaj pomeni, če zanimanje žanješ po vsem svetu, saj so zaradi časovnih razlik svojo predstavitev morale izpeljati dvakrat. Morebitni investitorji so jih namreč spremljali tako iz Amerike kot tudi iz celotne Evrope in Azije.

_B9A6375

Pa vendar je predstavljati pred kamero popolnoma drugače kot pred polno dvorano publike, ki ima moč spremeniti ti življenje. Stopiti je bilo namreč potrebno pred vplivneže kot so Charlie KemperBeta Bridge Capital, Ton van’t NordendeKeadyn, Stephan Marquat – SCM Strategy & Innovation Manager, Vodafone, Luxembourg, Markus Lang – generalni direktor Pioneers Venture in Marin Šarič – eden izmed prvih, ki je bil zaposlen pri Googlu.

Preden so startup ekipe 23. junija zasedle oder City Teatra v Ljubljani, je z zbrano publiko svoje izkušnje in nasvete podelil ABCjev častni govorec. Tokrat je ta vloga pripadla Ragnarju Saasu, soustanovitelju najboljšega evropskega b2b startupa v 2016 – Pipedrive in serijskemu podjetniku. Zase pravi, da rad pomaga startupom v začetni fazi njihovega delovanja in to je vsekakor pokazal z obilico uporabnih nasvetov med svojim govorom.

Na oder je kot vedno stopil tudi Dejan Roljič, ustanovitelj ABC pospeševalnika in ponovno poskrbel za vznemirljive novice. Izvedeli smo, da ABC že 31. junija odpira direktno povezavo z Münchom, avgusta s Silicijevo dolino, leta 2017 pa načrtuje nove prostore v Bangalorju v Indiji. Očitno ekipa ABC-ja dela vsaj tako trdo in zagnano kot njihovi startupi.

_B9A6400

Nato je napočil trenutek za osrednje dejanje programa Commercial Tech. Tematika programa se je izkazala za zadetek v polno, saj se je pred predstavitvenim odrom zbralo kar 240 investitorjev in obiskovalcev iz Amerike, Velike Britanije, Nizozemske… Celotna dvorana je nestrpno pričakovala tokratno mednarodno mešanico startupov in njihove ambiciozne poslovne ideje ter modele, ki so jih izboljševali in nadgrajevali v zadnjih mesecih. V naslednjih urah so se pred mikrofon zvrstili:

45HC in SmartisCity iz Slovenije, Bubbles in WeShare iz Francije, Drobio in Violanto iz Srbije, Hotailor iz Poljske – Omogoča hitro, preprosto in brezskrbno načrtovanje poslovnih potovanj, FruttaWeb in Paperleap iz Italije.

best partner

Po končanih predstavitvah je ABC kot vedno podelil nagrado za najboljšega predavatelja, ki jo je tokrat prejel Kristjan Pečanec, nagrado za najboljšega mentorja je domov odnesel Roger Blott, nagrado za najboljšega partnerja pa je osvojila ljubljanska podružnica BMW Vertriebs GMBH.

Častni govorec Ragnar Saas je dejal, da je bilo unikatno kako jasno in praktično so startupi predstavili svoje ideje ter da slovenski pospeševalnik vidi kot odlično odskočno desko na večje evropske trge.

Investitor Nebojša LazičStart Labs iz Srbije je bil nad videnim pozitivno presenečen. Pravi, da so bile tako predstavitve kot sama organizacija dogodka na izredno profesionalnem nivoju in da ima ABC gotovo svetlo prihodnost. Dejal je tudi, da je opazil nekaj zanimivih startupov, s katerimi se bo vsekakor pogovoril o možni investiciji.

Z druge strani odra je Demo Dan kot uspešen ocenil tudi Marco Biasin, CEO startupa Fruttaweb. Po njegovem mnenju se je dogodek, ki so ga čakali tri mesece, izkazal za vznemirljivega in napornega, saj kot del startupa vsak trenutek iščeš poslovno priložnost. Njegovi ekipi je uspelo prejeti kar nekaj kontaktov investitorjev in morebitnih poslovnih partnerjev, končen uspeh pa je seveda odvisen od nadaljnjih pogovorov.

Z videnim so bili tako zadovoljni vsi prisotni in prepoznavnost slovenskega pospeševalnika bo tako še naprej rastla. Na to kaže tudi zanimanje za nov ACBjev program Internet of Things and Internet of Everything. Prijave so odprte do 31. julija, vse o program pa si lahko prebere na spletni strani ABC pospeševalnika.

Po izpeljanem Demo dnevu in vseh napovedih je jasno, da so pred ljubitelji slovenske startup scene zelo zanimiv časi.

Post a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *