Pages Menu
Categories Menu

Posted on 4.07.17 in Inštituti, Podjetništvo, Univerze

NANOAPP 2017

NANOAPP 2017

NANOAPP konferenca je znanstveno srečanje priznanih in uglednih raziskovalcev, znanstvenikov in strokovnjakov na področju nanomaterialov in njihovih aplikacij. Pod okriljem Inštituta za okoljevarstvo in senzorje (IOS), Univerze v Mariboru in SATENE je potekala že tretja mednarodna konferenca Nanomateriali in aplikacije. Konferenca je privabila več kot 140 udeležencev iz 26 držav tako iz iz znanstvene kot gospodarske sfere. Znanstvenikom in industriji je bil tako ponujen forum za predstavitev najnovejših raziskav in naprednih odkritij na področju nanomaterialov in njihovih aplikacij. Na srečanju so se predstavili svetovno priznani znanstveniki s področja sinteze novih nanomaterialov in njihove uporabe v medicini, biotehnologiji, energetiki, okolju, senzoriki in tekstilstvu. Velik poudarek je bil tudi na podajanju informacij o vplivu nanomaterialov in nanotehnologij na okolje in zdravje ljudi. Izpostaviti velja tri plenarne predavatelje in sicer prof.dr. Clement Sanchez iz Francije in prof.dr. Kuroda iz Japonske, pionirja na področju mezoporoznih in hibridnih nanomaterialov in njihovih aplikacij ter prof.dr. Jeffrey Zink iz ZDA (UCLA) enega od najpomembnejših znanstvenikov s področja tarčnega prenosa zdravil. S prispevki pa so sodelovali tudi številni slovenski prominentni znanstveniki s področja nanomaterialov in njihovih aplikacij kot so prof.dr. Spomenka Kobe, prof.dr. Barbara Malič, iz Inštituta Jožef Stefan, prof.dr. Miran Gaberšček, iz Kemijskega Inštituta, prof.dr. Damjana Drobne iz Univerze v Ljubljani.

V okviru konference NANOAPP 2017 je bila s strani SATENE (Slovenskega akademskega tehniško-naravoslovnega združenja) organizirana okrogla miza na temo »Ženske v znanosti: interdisciplinarni premislek o neenakosti spolov«, ki je odprla vprašanje zastopanosti žensk v akademskih poklicih. Interdisciplinarni premislek o strukturnih neenakostih so s kratkimi uvodnimi prispevki prispevale gostje okrogle mize: dr. Spomenka Kobe, vodja raziskovalnega odseka na Institutu Jožefa Stefana ter ena redkih žensk v Inženirski Akademiji Slovenije, dr. Renata Šribar, soustanoviteljica in vodja Centra FemA – Zavoda za transformativne študije in delovanje ter nekdanja članica komisije Ženske v znanosti, dr. Urša Opara Krašovec, višja znanstvena sodelavka na Fakulteti za elektrotehniko in članica komisije Ženske v Znanosti ter Nina Pergar, mlada raziskovalka na Fakulteti za družbene vede, ki je v svoji magistrski nalogi obravnavala percepcijo seksizma zaposlenih v visokošolskem prostoru.

Naslednja NANOAPP  konferenca se bo odvijala leta 2019 v Ljubljani, kjer  kot uvodnega predavatelja pričakujejo tudi Nobelovega nagrajenca iz področja grafena.

 

Foto: Barbara Reya

Post a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *