Pages Menu
Categories Menu

Posted on 20.10.16 in Featured, Galerije, Univerze, Video

Od socialistične črne luknje do nevroekonomije

Od socialistične črne luknje do nevroekonomije

Ekonomska fakulteta Univerze v Ljubljani (EF), je ob praznovanju 70-obletnice pripravila razpravo na temo “Od socialistične črne luknje do nevroekonomije”. Kot vodilna izobraževalna in znanstvenoraziskovalna institucija na področju ekonomije in poslovnih ved v regiji, se lahko pohvali z res bogato zgodovino svojega dela, ki je v mnogih obdobjih pustilo relevantne sledi. Fakulteta je bila že pred mnogimi desetletji odprta za mnoge ideje, ki so se označevale kot alternativne, sedanje izobraževanje in raziskovalno delo visoko kotira, prihodnje delo pa pedagoge in raziskovalce zavezuje k ohranjanju in nadgradnji ugleda, ki si ga je v desetletjih ustvarila.

Uvodno predavanje je imela prof. dr. Reinhilde Veugelers, članica znanstvenega odbora Evropskega raziskovalnega sveta (ERC), katerega namen je finančno spodbujati odličnost evropskih raziskav, njihovo dinamičnost in ustvarjalnost z namenom premikanja mej znanja. Predavanje prof. Veugelersove je tudi izzvenelo kot spodbuda, da se slovenski znanstveniki pogosteje prijavljajo s projeti na ERC.

Raziskovalci in pedagogi EF prof. dr. Tea Petrin, prof. dr. Igor Masten, prof. dr. Mateja Drnovšek, izr. prof. dr. Jože Sambt, prof. dr. Aljoša Valentinčič ter Toni Balažič, predsednik uprave Mercatorja, so v razpravi, ki jo je povezovala izr. prof. dr. Sergeja Slapničar, predstavili celo paleto raziskovalnega dela od samoupravljanja do podjetniške strasti, okoljske odgovornosti v turizmu, kritičnih dejavnikov uspeha poslovnih procesov, analiz »Big data«, do vpliva tujih neposrednih investicij na prenos tehnologije. Če je bil prvi del namenjen predvsem normativnim razpravam, so na koncu predstavili tudi sodelovanje v eksperimentalni raziskavi nevroekonomije. Poudarili so relevantnost raziskovanja za družbo in odziv na duh časa, ki ga živimo. Ta senzibilnost za spremembe tudi v širšem prostoru, je dokaz odličnosti raziskovalcev EF tudi v mednarodnem okolju.

 

Post a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *