Pages Menu
Categories Menu

Posted on 24.03.17 in Galerije, Video

Zanimiva,  navdihujoča, uporabna…

Zanimiva, navdihujoča, uporabna…

Tak naslov nosi knjižna izdaja zapisov  doktorskih študentov, raziskovalcev, ki sta jih za spletno postajo Metina lista naredila dr. Ana Slavec in dr. Luka Ausec. Raziskovalci, s katerimi sta avtoja posnela intervjuje za Meta PhoDcast na metinalista.si, kjer podkast gostuje, so napisali kratko poljudnoznanstveno besedilo o ponujenih iztočnicah, o zanimivosti njihovega področja, očarljivostjo dela raziskovanja, ideje za prihodnost, ideje za raziskovanje ob neomejenih sredstvih itd. In ti zapisi , njih 70, so predstavljeni v knjigi “Zanimiva, navdihujoča, uporabna.” Mlada ustvarjalca , Ano in Luko je za delo motivirala in jima dala vso podporo mag. Nataša Briški, soustanoviteljica in urednica Metine liste, “okolju prijazne spletne postaje za osebe širokoh pogledov in aktivnega duha,” kot se navadno predstavlja spletni portal.

  1. Ana Slavec je doktorica statistike in raziskovalka na Fakulteti za družbene vede UL. Svoje začetke promocije znanosti umešča na začetek pisanja bloga Udomačena statistika, s katerim je začela že v času doktorskega študija. Ko pa je začela sodelovati na portalu Metina lista, se ji je zanimanje za različne teme samo povečevalo, saj je z navdušenjem odkrivala, s čim vse se ukvarjajo njeni kolegi na drugih področjih. In sodelovanje se je samo poglabljalo.
  2. Luka Avsec je doktoriral iz bioznanosti, zdaj pa je kot bioinformatik projektni vodja v Genialisu. Želja po spoznavanju dela drugih mladih znanstvenikov, ki “v popolni anonimnosti ustvarjajo svojo in našo znanost”, ga je spodbudila da je začel snemati pogovore za Meta PhoDcast. Da je našel kolege, mlade raziskovalce pred zagovorom doktorata, ki so bili voljni za intervjuje, se je izkazalo kot naporno delo. Pregledoval je sistem SICRIS in bolj ali manj urejene spletne strani raznih inštitutov in fakultet. A je vztrajal. Tako se je nabralo sedemdeset intervjujev, ki nudijo neprecenljiv vpogled v raziskovalno delo, razmišljanje, misel na kariero, izkušnje mednarodnih raziskovalnih okolij in obsežno znanje, ki ga imajo mladi intelektualci, a je pogosto – kot pravijo – slabo cenjeno in prezrto.

 

 

 

Post a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *