Pages Menu
Categories Menu

Posted on 8.06.24 in Univerze

Konzorcij za izboljšanje prenosa znanja

Konzorcij za izboljšanje prenosa znanja

Univerza v Ljubljani je skupaj z Univerzo v Mariboru in Univerzo na Primorskem ustanovila Konzorcij univerzitetnih pisarn za podporo raziskovalcem in študentom pri prenosu znanstvenih dosežkov v gospodarstvo in družbo (UNIK@TT). Konzorcij bo krepil vlogo univerz v slovenskem in globalnem inovacijskem ekosistemu.

Konzorcij univerzitetnih pisarn za nadgradnjo podpore prenosa znanja (UNIK@TT) je nastal kot odziv na potrebe po bolj učinkovitem prenosu znanja iz akademskega okolja v gospodarstvo in širšo družbo. S tesnim sodelovanjem univerzitetnih pisarn za prenos znanja v Sloveniji bo omogočil izmenjavo najboljših praks, razvoj novih inovativnih rešitev ter podporo raziskovalcem in študentom pri varovanju in prenosu njihovih idej v prakso.

“Z velikim veseljem pozdravljam podporo Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije Republike Slovenije pri razvoju področja prenosa znanja. Konzorcij UNIK@TT predstavlja pomemben korak naprej v naših skupnih prizadevanjih za krepitev prenosa znanja in tehnologij med univerzami, drugimi raziskovalnimi institucijami in slovenskim gospodarstvom. Verjamem, da bomo s sodelovanjem in povezovanjem doprinesli k razvoju dinamične in učinkovite razvojne, raziskovalne in inovacijske skupnosti, ki bo imela dolgoročne pozitivne učinke na celotno slovensko družbo.” je ustanovitev konzorcija pospremil prof. dr. Gregor Majdič, rektor Univerze v Ljubljani.

Med pomembnejšimi cilji konzorcija je priprava standardiziranih pogodb s komentarjem, (npr. licenčna pogodba, dogovor o nerazkritju informacij, pogodba o poslovnem sodelovanju), kar bo prispevalo k hitrejšemu in bolj učinkovitemu sklepanju dogovorov. Pri tem konzorcij tesno sodeluje z drugim konzorcijem, ki na podoben način povezuje javne raziskovalne inštitute. Skupaj načrtujejo tudi pripravo metrik in kazalnikov za merjenje uspešnosti na področju prenosa znanja, vzpostavitev skupne spletne strani, ki bo služila kot enotna vstopna točka za vse javne raziskovalne organizacije, ki sodelujejo v projektu, ter organizacijo skupnih dogodkov. Te dejavnosti bodo omogočile boljše spremljanje in učinkovitost pri prenosu znanja, hkrati pa bodo olajšale komunikacijo med raziskovalci, podjetji in investitorji.

 

Post a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *