Pages Menu
Categories Menu

Posted on 14.04.16 in Univerze

7. sejem akademske knjige – Liber.ac

7. sejem akademske knjige – Liber.ac

Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani organizira zdaj že tradicionalni, sedmi sejem akademske knjige Liber.ac, na katerega bi vas radi opozorili. Od 24. do 26. maja bodo v Foersterjevem vrtu za Filozofsko fakulteto razstavljavci predstavili in hkrati ponudili kupcem novosti s področja akademskega tiska, spremljevalni program pa bo tokrat potekal v znamenju 20. obletnice Oddelka za azijske študije Filozofske fakultete pod naslovom Potovanje na Vzhod. Več informacij: http://www.ff.uni-lj.si/1/Knjige/LiberAc.aspx

Obiskovalci sejma se bodo lahko med drugim preizkusili v oblačenju tradicionalnega korejskega oblačila hanbok in se naučili pravega priklona, sodelovali bodo pri čajnem obredu in  prisluhnili ljubiteljici azijskih tradicionalnih pihal Florence Gacoin-Marks na japonski flavti shakuhachi, ki bo skupaj s študenti japonologije pripovedovala zgodbe o garanju v rudniku, rečnem splavarjenju in tragičnih usodah junakinj in junakov. Na sklepnem koncertu Na krilih vetra bo Jana S. Rošker prepevala v džezovske melodije odeto in v slovenščino prevedeno klasično kitajsko liriko. Prav poseben spektakel bo tekmovanje v cosplayu – izbiri najboljših kostumov likov iz mang in animejev, predstavili bomo tudi japonske in kitajske borilne veščine in duh samurajev.

Osrednja programska točka bo predstava Potovanje na Vzhod, ki je zasnovana kot satirična alegorija na priljubljeno tradicionalno kitajsko pripoved Potovanje na Zahod. Izvirna zgodba pripoveduje o menihu Xuanzangu, ki s tremi spremljevalci potuje v Indijo po dragocene sutre, ki bi ljudem doma pomagale iz nevednosti. Vzporedno s to zgodbo bodo sodelavci in študenti Oddelka za azijske študije FF UL skozi zabavne prigode preigravali različne motive, ki Zahodnjake vlečejo v Vzhodno Azijo.

Zvrstila se bodo tudi predavanja in okrogle mize; o Kitajski kot viru modrosti in novem centru moči bo pripovedovala tudi izjemna poznavalka regije ter dolgoletna dopisnica Dela iz Pekinga Zorana Baković.

Seveda pa v ospredju sejma ostajajo knjige in njihovi avtorji, ki se posvečajo raziskavam Azije, islamu in migracijam, prevajalci leposlovja iz vzhodnoazijskih jezikov in drugi literarni ustvarjalci in teoretiki.

Post a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *